praha.eu
praha4.cz

Aktuality

• ČESKÝ POHÁR VE VESLOVÁNÍ 2021

V roce 2021 jsme obhájili vítězství v Českém poháru s nedostižným náskokem 427 bodů před Hodonínem a ČVK Pardubice. Tato soutěž ukazuje na velkou kvalitní základnu našeho klubu ve většině věkových kategoriích.

• MČR družstev 2021

Letos nám uniklo vítězství na MČR družstev nejtěsnějším rozdílem necelých dvou bodů za Pardubicemi. Velký dík patří všem trenérům a závodníkům za jejich výkony.

Výsledky zde

• PRIMÁTORKY 2021

Blesk byl hlavním pořadatelem letošních 108. Primátorek. Naši veslaři předvedli parádní výkony v 11 čistých klubových posádkách a dalších 5 společenstvích. Dorostenci  nepřerušili svou letošní neporazitelnost a dojeli si pro vítezství v sestavě KOZÁK Filip, SYRŮČEK Jakub, GALYAŠ Pavel, DOBIÁŠ Petr, VLČEK Matěj, VÁGNER Matěj, JANDL Jáchym, NOVOTNÝ František na kormidle ZELENKOVÁ Barbora. Pro parádní druhé místo si dojela osma žen a finále vybojovali ještě starší žáci a žákyně. Díky všem za předvedené výkony.

Celkové výsledky zde

• Akademické mistrovství ČR na trenažéru 2021

AMČR se z našeho oddílu zúčastnili pouze dva závodníci a to v kategorii Žlv -  Nikola Vičíková, která ve své kategorii, za účasti 7 závodnic dokázala zvítězit i když celý závod vypadal velmi dramaticky. Zároveň byla členkou i vítězné 4MIX  University Karlovy. Takže dva tituly doma. Dobrý.

Druhý náš zástupce, tentokráte v elitní mužské kategorii se také neztratil. Student UK Matěj Vais skončil, ze čtrnácti závodníků, jako nováček na pěkném čtvrtém místě hned za elitní ,,profesionální" trojicí, tzn. nejlepší z neveslařů.

GRATULUJEME.

• Mistrovství ČR na trenažéru 2021

V těžké době Covid pandemie a podmínkách ke sportu horších než špatných, se rozhodl ČVS uspořádat MČR na trenažérech jako VIRTUÁLNÍ.

U nás to probíhalo za technické pomoci Marka Lorence se spoluprací s R. Vondrákem, D. Macháčkem a T. Tkáčem.

Chtělo to od všech závodníků trochu technického umu, ale mladá generace je schopna velkých věcí.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří tuto výzvu přijali a musím říct, že některé výsledky byly až překvapující.

Vzhledem k tomu, že je loděnice zavřená a závodníci, zejména ti mladší, se připravují doma, je potěšitelný počet dorostenců v první desítce. Vlček, Vágner, Dobiáš, Jandl to jsou jména, která je potřeba si pomalinku pamatovat. Když přidáme Novotný, Kozák, Koželský a nemocný Odstrčil, rýsuje se silný základ dorosteneckého družstva, spolu s dalšími, kteří by jim měli krýt záda.

Dorostenky ve většině zkoušely, co to vlastně závod na 2000m znamená, ale i tu lze najít zajímavý výkon Báry Poršové.

U kategorie juniorů a juniorek jsou nejvíce vidět velké rozdíly v trénovanosti a přístupu k našemu tvrdému sportu. Je opravdu těžké se sám doma přinutit k tvrdé práci. Tady potvrdili své kvality ti, kteří boj o juniorskou repre berou opravdu vážně a to Zindulka a Novotná. Další želízko Starostová, je bohužel dlouhodobě nemocná. Ostatní výkonnostně pokulhávají i když se někteří zlepšili, což je velice pozitivní, ale na repre limity to zatím nestačí.

V dospělé kategorii U23 si vlastně všichni zajeli osobáčky. Tady je vidět obrovská motivace s blížící se nominací na letošní MS v Račicích.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří vzali "průšvih" s COVIDEM pozitivně a přinutili se trénovat na vysoké úrovni doma a sami.

Moc bych všem přál, aby se jim tato práce vyplatila i na vodě, tzn. tam kam patříme a kde tento tvrdý sport děláme.