VÍTĚZ ČESKÉHO POHÁRU V ROCE 2023, 2022, 2021 a 2020

• osma_bohemka
praha.eu
praha4.cz
praha4.cz

se uskuteční v pondělí 25.3.2024 od 17:30 hod. Na programu bude především volba výboru na nové 4leté období. Vyzýváme proto všechny členy s hlasovacím právem k účasti !!!

Aktuality

• Head of Prague 2023

Osmého ročníku Head of Prague se zůčastnilo rekordních 116 osmiveslic ze 12 států Evropy a USA. Nejrychlejší lodí se stala posádka rakouských reprezentantů o 10 vteřin před druhou posádkou mladších kolegů, třetí místo obsadila loď veslařů Dukly Praha. V ženách zvítězila česká posádka trenéra Tomáše Kacovského, do které usedly i reprezentatky Radka Novotníková a Kristýna Neuhrotová. Blesk vyslal do bojů 12 čistých osmiveslic a ještě zástupce v dalších čtyřech. Díky všem co pomohli s organizací a těšíme se za rok.

Výsledky zde

• PODPORA OD MČ PRAHA 4 V ROCE 2023

Městská část Praha 4 v roce 2023 podpořila náš klub hned v několika projektech. Díky projektu vybavení posilovny jsme nakoupili repasované rotopedy, které oceníme především v zimních měsících. Významný příspěvek jsme získali i na opravu lodí a vesel, za které realizujeme postupné větší generální opravy lodí, ale i běžné provozní opravy lodí a vesel během sezóny. Projekt MČ Praha 4 na sportovní akce podpořil již tradiční závod Head of Prague, jehož je městská část stálým partnerem. Záštitu závodu udělil starosta MČ P4 Ondřej Kubín a osobně předal i medaile nejlepším závodníkům. Letos se akce zúčastnilo 124 osmiveslic z 12 států Evropy a USA. Celkově jsme od Prahy 4 na rok 2023 získali 190 tisíc korun. Děkujeme.

• Mistrovství ČR dorostu, juniorů a dospělých 2023

Letní část sezóny zakončili starší závodníci DCI, JŘI, M, Ž klasickým MČR v Račicích. Pro naše barvy dopadlo, podle mého, opravdu dobře. Osm titulů mistrů republiky mluví za vše

Chtěl jsem poděkovat všem,  kteří se podíleli na mistrovských titulech i těm, kteří je podpořili dalšími finálových umístěnými. Bylo to super. Věřím,  že většina potvrdí kvalitu a chuť závodit i v podzimní části sezóny.

Kompletní komentář i s výsledky najdete na stránkách ČVS. Fotky jsou k nalezení na Facebooku.

Hurá do léta, Dušan.

• NA JIRKU TESÁRKA NEZAPOMENEME

Ve třiasedmdesáti letech zemřel Jirka Tesárek, úspěšný trenér a také odborník – machr svého řemesla, který po mnohá desetiletí vracel poškozeným lodím z českých a moravských veslařských loděnic život. Jirka patřil k lidem, kteří za sebou zanechávají nesmazatelnou stopu.

Celá vzpomínka zde

• KONTROLNÍ ZÁVODY 2023

Letos se nominoval na KZ celkový počet 17 závodníků Blesku, což je po letech opravdu rekord.
    Jmenovitě bych vyzdvihl výkony Huberta Heinigeho za velice solidní třetí místo mezi dorostenci a Filipa Waltera za 2. místo ve finále B. Oba by se měli účastnit závodů „olympijských nadějí“ CEFTA. Ostatním dorostencům přibyla cenná zkušenost a motivace do dalších závodů.
    Dorostenky byly zastoupeny dvěma závodnicemi Veronikou Bloudkovou, která skončila na pěkném 3. místě ve FB a Lenkou Weindholdovou, která jako mladá závodnice vybojovala 4. místo ve finále C.
    Junioři Matěj Vlček, František Novotný, Jakub Syrůček a Lukáš Zadák si svými bojovnými výkony důrazně řekli o reprezentační tričko
    Ostatním přeji hodně chuti v regionálních soutěžích a také motivace probojovat se na kontrolky znovu v příštím roce.