praha.eu
praha4.cz

bude v pondělí 14.9.2020 - tentokrát volební, účast nutná. Program a čas upřesníme v pozvánce.

Vážení sportovní přátelé, kamarádi,

Valná hromada Veslařského klubu Blesk se uskuteční 14. 9. 2020 v 17:30. Vy, kteří jste se ještě žádné Valné hromady (dále jen VH) nezúčastnili, vězte, že se jedná o nejvyšší orgán klubu. VH například rozhoduje o stanovách klubu, volí předsedu a členy výboru, rozhoduje o nakládání s nemovitým majetkem apod. Právě z těchto důvodů je vaše účast na VH velmi důležitá. Stanovy definují účast na VH jako jedno ze základních práv členů klubu. Na VH mohou hlasovat členové, kteří jsou starší 18ti let a současně mají uhrazené členské příspěvky za předchozí rok. Vyzývám tedy všechny členy, kteří mají právo hlasovat, aby toto svoje právo využili, zúčastnili se Valné hromady a tím splnili svoji morální bleskáčskou povinnost. Na programu bude mimo jiné i volba výboru na další čtyřleté období.

Těším se na viděnou na Valné hromadě.

Jáchym Martinek – místopředseda a hospodář VK Blesk

Členské příspěvky 2020

Aktuality

• MISTROVSTVÍ PRAHY

Vzhledem k rozvolňování opatření a absenci jarních regat rozhodl se Blesk uspořádat v sobotu 6.6. Mistrovství Prahy -  jednodenní regatu pro pražské kluby a okolí. Za příznivého počasí se odjely velmi povedené závody s účastí skoro 700 startujících. První letošní medaile si tak vyjeli i naše žačky, žáci a dorost.
    Děkujeme moc všem dobrovolníkům za pomoc.

Kompletní výsledky zde a fotky na facebooku Blesk.

• DISTANČNÍ ZÁVOD O CENU J. ONDRÁKA a M. SUCHOPÁRA

Úplně bych nechtěl, aby tyto závody vyzněly - první vyhrání z kapsy vyhání, ale musíme se pochválit, protože výsledky ukazují , že minimálně cesta mezi špičku není nereálná a to obecně všemi kategoriemi počínaje juniorskou.
    Vzhledem k tomu, že se těchto závodů zúčastnilo prakticky to nejlepší co v těchto kategoriích jezdí po vodě a to včetně Ondry Synka, Jakuba Podrazila, Lenky Antošové nebo Krystýny Fleissnerové v dospělých a třeba i Honzů Oppitze a Chlebovského spolu z dalšími reprezentanty v juniorské kategorii, se dá naše vystoupení hodnotit jako velmi nadějné.
    Začnu od děvčat. Naprostou suverenitu předvedly Ema Starostová jako vítězka a Natka Odstrčilová jako druhá v závodě 1xJKY, které odsoudily ostatní veslařky do role statistů. Rozdíl mezi nimi 2s. a mezi polem cca 30s. mluví jasně.
    Velice dobrý výkon předvedla v kategorii 1x Ž Simona Pašková, která celkově 5 místem, pár sekund za medailí, potvrdila, že vytrvalostní závody umí. V tomto závodě se neztratily ani ostatní závodnice. Děvčata na 2- Ž měly těžký úkol se vyrovnat dominantním ,Žabovkám" a dělaly co mohly. Všem děkujem.
    V kategorii chlapců musím začít naprostým překvapením a to vítězstvím Michala Zindulky v kategorii 1x JŘI. Bylo to těsně (2s), ale bylo. Bohužel jediný zástupce, při dlouhodobé nemoci Martina Uhla, v této kategorii. Chlapi tedy lépe U23 byli úspěšnější na 1x M. Jakub Kyncl i Radim Hladík předvedli bojovné výkony a potvrdili 12 a 15 místem s minimálními rozdíly, že spousta věcí je reálných. Složené dvojky mužů z členů ČVK a Blesku bojovaly mezi sebou o nejlepší dvojku a v rámci závodu také úplně nepropadly. Naše čistá 2- měla v rámci tréninkového výpadku jiné instrukce.

Takže zatím díky a vzhůru do nominací. Držíme palce

• Akademické MČR na trenažéru

Čtveřice bleskáčských studentů se představila v hale TJ Bohemians na Akademickém mistrovství ČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru. Ve slušné konkurenci vybojovala Nikola Vičíková (UK) stříbro mezi ženami LV a Radim Hladík (UK) čtvrté místo mezi muži. V družstech se jim pak dařilo ješte lépe, zlato mezi muži si odváží Radim Hladík a Tomáš Jelínek spolu s Janem Chládkem a Anré Rédrem, stříbro Jáchym Podstránský s týmem VUTB. Další zlato Nikola Vičíková s týmem žen z UK. Stříbro v mixech pak skoro celá bleskáčská sestava Nikola Vičíková, Radim Hladík, Tomáš Jelínek a Barbora hanzlová za UK.
    Gratulujeme.

Výsledky zde

• Mistrovství Evropy a MČR ve veslování na trenažéru

Trenažérové mistrovství v hale Královka přilákalo velké množství českých i zahraničních závodníků. Čechům a také bleskáčům se dařilo náramně! Marie Jurková a Jakub Podrazil se na domácí půdě stali mistry Evropy ve veslování na trenažéru!
    Mezi ženami předvedly velmi zajímavé výkony naše bleskáčské závodnice. Nikola Kropáčková si dojela pro dvě bronzové medaile U23 i mezi ženami, Eliška Podrazilová na 6. místě U23 (mezi ženami velmi pěkné 10. místo), Veronika Skružná na 10. místě U23 a Lucka Procházková na 16. místě U23.
    Bleskáčská lehká děvčata řádila. Simona Pašková se stala se mistryní ČR seniorek lehkých vah i do 23 let a k tomu zvítězila v soutěži European Open do 23 let a odnesla si hned tři zlaté medaile. Na stupně vítězů se třikrát postavila také Barbora Podrazilová a bronz si odnesla Nikola Vičíková.
    Do mužských kategorií jsme poslali zástupce mládí - U23. 19. místo Jakuba Kyncla, 22. a 23. místa Radima Hladíka a Viktora Wallische jsou povzbuzením do další práce, protože výsledky jsou velmi vyrovnané a z letošních juniorů jsou před nimi jen dva hoši ze Slavie. 26. místo patřilo Romanovi Kaňovi a 40. dojel Tomáš Jelínek, který dohání roční tréninkové manko. Mezi lehkými byl na 13.místě Honza Kvapil.
    Mezi juniorkami si zajely osobní rekordy všechny naše závodnice. Ema Starostová skončila na velmi pěkném 7. místě a znovu prokázala velmi kvalitní výkonnost. Natka Odstrčilová skončila 20. a Terezka Nedvědová skončila 35., ale jejich výkonnostní posun je patrný.
    Mezi juniory bohužel nedokázal překročit svůj stín Martin Uhl a skončil na 19. místě. Michal Zindulka 23. ale se splněným repre limitem. Další skončili 50. David Poborský a 57. Vítek Kouřil.
    Dorostenky a dorostenci se musí v těchto kategoriích naučit závodit. Při neúčasti naší nejlepší závodnice Káji Novotné vybojovala naše děvčata 18. a 21. místo a to v pořadí Diana Jonášová a Nikola Budilová.
    U dorostenců skončili do dvacítky tři závodníci - 13. Vilda Prázný, 17. Matěj Vlček - u něho jako u prvoročáka slušný výsledek a 20. Adam Macháček. Ostatní zabojovali a 28. Zdeněk Jirásek a 31. Matěj Vágner nemusí být v tom množství závodníků nijak zklamaní.

Na závěr chci říci, že celkově se závody velice vydařily a naši závodníci prošli velkou zkušeností a bude jen na nich, jak dokáží s nabytými poznatky dále pracovat. Dušan V.