Kalendář

Městská část Praha 4 v roce 2022 podpořila náš klub hned v několika projektech. Jak jste si mohli všimnou díky příspěvku jsme doplnili vybavení posilovny o nové kotouče, žíněnky atd. Významný příspěvek jsme získali i na opravu lodí a vesel, za které realizujeme postupné větší generální opravy lodí, ale i běžné provozní opravy lodí a vesel během sezóny. Jako výbor jsme moc rádi za příspěvek i k investiční dotaci do rekonstrukce a výměny vrat loděnice. Vrata jsou nejen krásná a loděnici sluší, ale i významně pomůžou k úspoře energií na vytápění objektu. Posledním podpořeným projektem z MČ Praha 4 je pak naše již tradiční sportovní akce Head of Prague, kde je městská část každoročním a stálým partnerem za což jsme rádi. Letos jsme měli rekordních 1044 spokojených veslařů a to právě i díky podpoře partnerů. Celkově jsme od Prahy 4 na rok 2022 získali 190 tisíc korun. Děkujeme.

Díky všem bleskáčům za jejich sportovní výkony na Mistrovství ČR družstev. Velmi se nám dařilo napříč kategoriemi a odměnou všem je výhra Blesku mezi všemi kluby.

Družstva zároveň ukončila bodovací soutěž Českého poháru pro rok 2022. VK Blesk zvítězil s obrovským náskokem před Hodonínem a ČVK Pardubice. Podařilo se nám tak vyhrát Český pohár potřetí za sebou, a navíc získat v roce 2022 ceněný double.  

Výsledky zde

MČR žactva v Labe aréně v Račicích probíhalo ve velkých vedrech, extrémně náročných pro všechny závodníky. To se nakonec podepsalo i na finálovém programu, který musel být předčasně ukončen kvůli riziku zdravotní újmy závodníků. Zbylých 7 disciplín se odjede v náhradním termínu. Velkou radost nám udělala hned na začátku programu čtyřka nepárová starších žaček. Děvčata ve složení Kristína KOPECKÁ, Kája BUDILOVÁ, Lenka WEINHOLDOVÁ, Viktorka VČELAŘOVÁ na kormidle Kačka ŠLAPÁKOVÁ předváděly během celého víkendu suverénní výkony a dojely si pro titul mistryň. Hned po nich jeli čtyřku kluci Vítek KOŽELSKÝ, Adam SOMOL, Kryštof BEDNÁŘ, Tadeáš SEDLÁK na kormidle opět Kačka ŠLAPÁKOVÁ a získali bronz. Další bronz později přidali po skvělém finiši mladší žáci na dvojskifu Andrej WALTER a Daniel VLČEK.
Děkujeme trenérům a závodníkům za jejich úsilí a věříme v další mistrovské medaile ze zbylých disciplín. Máme ještě tři možná želízka :-)

výsledky

Za krásného počasí proběhnul 109. ročník pražských Primátorek. Blesk postavil v každé z kategorií čistou osmiveslici což bylo mezi kluby zcela unikátní. Navíc ve všech kategoriích, bohužel zrovna kromě mužů, byl ve finále A. Senzační vítězství získali mladší žačky a žáci na párové osmě v sestavě ŠPAČKOVÁ Dora, DOSTÁLOVÁ Domenika, KOPECKÁ Tereza Sofia, KUČEROVÁ Ema, BLAŽEK Denis, BAČA Michal, WALTER Andrej, VLČEK Daniel, KAFKOVÁ Jana(k). Ve společenství s Hamrem pak zvítězila i Barbora a Eliška Podrazilovi v osmiveslici žen. Další vítezství přidali ještě veteráni jak na klasické tak gigové osmě.

Díky všem závodníkům i trenérům za parádní výkony v modrém dresu.

výsledky

Olympic Hopes regatta v polské Kruszwici byla medailová pro čtveřici dorostenců Blesku. Lucie VYHNALOVÁ a František NOVOTNÝ vezou zlato a Hubert HEINIGE s Vojtěchem KOŽELSKÝM bronz, všichni z párových čtyřek. Díky a gratulujeme.

Vážení přátelé bleskáčského veslařského sportu.

máme za sebou dlouho očekávaný začátek ,,normální " veslařské sezony a to MČR na dlouhou trať. Jelo se na znovu otevřeném Hořínském kanále tzn. celkem regulérních 6000m na čas, kdyby nebylo to šílené dubnové počasí a vítr. Ten fičel převážně ,,po" v různých poryvech, nicméně bylo to pro všechny skoro stejné.

Nám se podařilo opět ukázat především v mladé generaci. DCI zajeli výborné výsledky v čele s Frantou NOVOTNÝM, který si dojel pro STŘÍBRO. Nezklamali ani ostatní, ty najdete ve výsledcích níže. V dorostenkách zajela nejlépe Lucka Vyhnalová, která byla 11 a 2x – H. PODRAZILOVÁ, A. FOLKMANNOVÁ, které byly ve své kategorii BRONZOVÉ.

JKY a JŘI, kteří si měli říci o reprezentační trika tj. o pozvání na kontrolní závody repre, jsou zklamáním, snad pouze Diana Jonášová si zaslouží svým 14. místem drobnou pochvalu. Káju Novotnou omlouvá velice nestabilní zdraví a neustálé pauzy v tréninku ji okrádají o ,,body". Příčiny výpadku juniorů jsou asi na hlubší rozbor a diskusi a úplně to v tuto chvíli nechci komentovat.

V dospělých kategoriích jsou velkým překvapením skifař M.ZINDULKA (U23), který se umístil hned za vybranou elitou Dukly a Eliška PODRAZILOVÁ, které přejeme super comeback. 2- MLv U23 KVAPIL, Pinc devátí celkově, jen pár vteřin od posádek Dukly, by v přepočtu na LV byli 15 vteřin za druhým, což je opravdu dobré. Ostatním klukům a děvčatům děkujeme za projevenou bojovnost a snahu o co nejlepší výkon.

Sejdeme se na Rennerově memoriálu a to již všichni.

Sportu zdar.

sepsal Dušan Vičík hl.tr.

výsledky

Za krásného počasí proběhlo jarní soustředění na Slapech. Na Staré Živohošti skupina dorostu, juniorů a dospělých naveslovala a naběhala spoustu kilometrů, které se jim budou hodit už za chvíli na distančáku. Velký dík patří trenérům Dušanovi Vičíkovi a Honzovi Hájkovi.

Přes 90 bleskáčů se vystřídalo na běžkařském soustředění na Horské Kvildě. Naběhali jsme spoustu kilometrů a užili si skvělé počasí, bydlení a také jídlo od Ivoše. Zároveň jsme po dlouhé době vyzkoušeli i hromadný přesun autobusem, který si patrně zopakujeme i během sezóny. Velký dík patří všem trenérům.

V roce 2021 jsme obhájili vítězství v Českém poháru s nedostižným náskokem 427 bodů před Hodonínem a ČVK Pardubice. Tato soutěž ukazuje na velkou kvalitní základnu našeho klubu ve většině věkových kategoriích.

Letos nám uniklo vítězství na MČR družstev nejtěsnějším rozdílem necelých dvou bodů za Pardubicemi. Velký dík patří všem trenérům a závodníkům za jejich výkony. 

Výsledky zde