25.-26.5.2019 VESLAŘSKÁ REGATA MEMORIÁL JIŘÍHO VEJLUPKA PŘEBOR OKRESU NYMBURK
25.-26.5.2019 VESLAŘSKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ HODONÍN
1.-2. 6.2019 MISTROVSTVÍ OBLASTI L A B E
1.-2. 6.2019 MISTROVSTVÍ OBLASTI M O R A V A
1.-2. 6.2019 MISTROVSTVÍ OBLASTI V L T A V A
7.6.2019 UNIVERZITNÍ OSMY
8.- 9.6.2019 PRIMÁTORSKÉ OSMIVESLICE
21.-23. 6.2019 MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA
28.- 30.6.2019 MČR DOROSTU, JUNIORŮ, U23 A SENIORŮ
4.7.2019 HRADIŠŤSKÝ SPRINT
13.- 14.7.2019 MISTROVSTVÍ ČR MASTERS S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
17.8.2019 CHALUPA CUP – JINDŘICHŮV HRADEC
24.-25. 8.2019 TŘEBOŇSKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
31.-1. 9.2019 SLOVÁCKÁ REGATA BŘECLAV
31.-1. 9.2019 LITOMĚŘICKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
7.9.2019 ROUDNICKÉ SPRINTY – Memoriál Františka VRBY
7.-8. 9.2019 POLABSKÝ POHÁR - Brandýs
20.9.2019 MISTROVSTVÍ ČR VE SPRINTU
21.-22. 9.2019 MISTROVSTVÍ ČR 2019 DRUŽSTEV A FINÁLE POHÁRU ČR 2015 VE VESLOVÁNÍ
28.9.2019 OTROKOVICKÉ SPRINTY
28.9.2019 POHÁR KLUBU VESLAŘŮ MĚLNICKÝCH 1881 PŘEBOR OKRESU MĚLNÍK
28.9.2019 ČIKO CUP (Slapy)
27.-28.9.2019 OSMY BRNO
5.10.2019 HRADIŠŤSKÝ ŠESTIKILÁK
7.10.2019 VESLAŘSKÉ PONDĚLÍ
19.10.2019 DISTANČNÍ ZÁVOD VE SKIFU O CENU J. ONDRÁKA A VE ČTYŘCE O CENU M. SUCHOPÁRA
2.11.2019 HEAD OF PRAGUE

Kalendář

Naši vybraní závodníci se zúčastnili v tomto víkendu MR v BRNĚ, která je přivítala jako již skoro tradičně větrným počasím, ale také "zaplať pánbůh" sluncem. I v tomto počasí podávali naši reprezentanti velmi kvalitní výkony průřezem kategoriemi od žáků po juniory.

V kategori ŽCI st. je nutné pochválit 2x VLČEK, VÁGNER za první místo a 4x+ za těsné druhé.
V kategorii DKY si vybojovaly další naše závodnice účast na závodech CEFTA, vítězstvím v disciplíně 2-  D. JONÁŠOVÁ a T. NEDVĚDOVÁ - gratulujeme.
Další dvě "cefťácká" děvčata E. STAROSTOVÁ a K.NOVOTNÁ porazila na 2x již nominované v této disciplíně a udělala radost sobě i trenérovi.

Další závodníci předvedli výkony na hranici svých možností, protože některé závody, díky větru trvaly neúměrně dlouho. Statečnější výkon jsme snad očekávali jen od M. Uhla na 1x JŘI. Je to prostě tak, že závodník, který chce usilovat o repre. triko musí být bojovnější. Tady je potřeba pochválit 2- Penc, Baštecký, která až do kolize s vedoucími Rakušany jela na přední pozici a to celkem jasně.

Výsledky zde

Neuvěřitelných 6 medailí pro Blesk veze výprava juniorů z Mistrovství Evropy. Eliška Podrazilová - zlato (2-), Jakub Kyncl - zlato (4x-), Barbora Podrazilová, Simona Pašková, Nikola Kropáčková - bronz (4x-), Veronika Skružná - bronz (8+). Bleskáče doplnil ještě Roman Kaňa (8. místo 4+) a Viktor Wallisch (9.místo 4-). Velké díky i Dušanovi Vičíkovi a Martinovi Podrazilovi.
Všem moc gratulujeme. 

 

Na mezinárodní regatě v Mnichově se skvěle dařilo juniorkám a juniorům Blesku. Na dvojce bez kormidelnice si pro zlato dojela Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou z Hamru. Na nejvyšším stupni stanula i "ostrovni" párová čtyřka v sestavě Barbora Podrazilová, Simona Pašková, Nikola Kropáčková a Marie Štefková z ČVK. Jakub Kyncl po sobotním představení na skifu naskočil v neděli do párovky a společne s Tomáše Zobalem, Janem Vackem a Markem Diblíkem slavili po velkém boji vítězství. Viktor Wallisch a Roman Kaňa si po sobotní osmě spravili chuť v neděli na noncoxu a s Janem Chlebovským a Sofianem Hamidouchem přidali další triumf do české a bleskáčské sbírky.

Gratulujeme.

Výsledky zde

        

Na letošní “velikonoční” kontrolky se z Blesku kvalifikovalo rekordních 21 veslařek a veslařů. Po splnění postupových požadavků ústředních trenérů bylo pozváno 18 mládežnických závodníků a tři závodnice U23 LV.
Dařilo se různě, ale rozhodně nemusíme být zklamání.
Do dorosteneckého výběru na závody CEFTA se propracovaly postupem do FA Starostová Ema a Kája Novotná z kluků Michal Zindulka. Všichni zasednou do párových čtyřek.
Juniorská kategorie slušela více dívkám, které si všechny řekly o jasnou nominaci na MR v MNICHOVĚ kde se bude dotvářet družstvo pro ME juniorů. Jedná se o Podrazilovou Elišku, Podrazilovou Báru, Kropáčkovou Nikolu, Skružnou Verču a Paškovou Simonu.
Z chlapců skifařů odstoupil pro nemoc náš nejlepší závodník Jakub Kyncl, který dostal druhou možnost přesvědčit na MR v Mnichově a z dalších byli vybráni do reprezentace Viktor Wallisch a Roman Kaňa. Nechci komentovat štěstí nebo smůlu na rozlosování, to prostě k závodům patří, ale rozhodně musím komentovat závodnický projev. Tam chci říci, že Roman předvedl daleko více snahy a odvahy se poprat o konečný výsledek.
Z dalších našich startovali ještě v dorosteneckých kategoriích Terezka Nedvědová a Diana Jonášová společně se Zdeňkem Jiráskem a v juniorské kategorii ještě Standa Baštecký, Martin Uhl a Michal Penc. Jedná se vesměs o mladé a nadějné veslaře, u kterých je dobře že "ochutnali" atmosféru KZ. Junioři a dospělí budou mít ještě možnost donominace na ME U23 a letní CUP pro juniory 16.6.2019. Tak držme palce.

S veslařským AHOJ
Dušan

Výsledky zde

1O1. ročník Rennerova memoriálu přinesl veslařům Blesk kupu medailí. Gratulujeme

Fotky zde, výsledky zde

        

Po mnoha letech, kdy se tento distanční závod na 6000m konal na Vraňansko - Hořínském plavebním kanále, bylo místo závodu z technických důvodů přesunuto do Štětí.
Na skifu juniorek se z vítězství radovala stříbrná medailistka z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires Anna Šantrůčková. Veslařka SK Hamr vyhrála s pohodlným náskokem 21,5s před asi největším překvapením závodu juniorek, Simonou Paškovou. Skifařka Blesku za sebe odsunula několik loňských juniorských mistryň světa na osmiveslici. Pro bronzovou medaili si přijela pardubická Zuzana Štěpánková před Marií Štefkovou a Barborou Mátlovou. Naše další děvčata skončila 6.- Podrazilová Bára, 8. - Kropáčková Nikola, 13. - Skružná Veronika, 22. - Businská Ema - ty všechny by mohly na KZ a 36.- Hodějovská Kája
Již druhý titul mistra ČR si tento rok na své konto připsal Jan Vacek ze Slavie. Bronzový medailista z loňského světového šampionátu juniorů porazil o pouhých 0,4s Marka Diblíka z ČVK Brno. Jeho loňský parťák z medailové lodi Jakub Kyncl z VK BLESK skončil na sedmém místě se zanedbatelným odstupem a mi se můžeme těšit na KZ ,kde by se teprve měla ukázat ta pravá síla veslařů. Další závodníci VK BLESK v této kategorii skončili na 10. místě Roman Kaňa, 21 byl Baštecký a technicky poslední postupující na KZ 24.Wallisch. Další 42. - Bruna a 44.- Kvapil Jan
Také závod dvojek bez kormidelníka juniorů nabídl vyrovnané a napínavé představení. Vítěznou posádku SK Hamr dělilo od třetí dvojice ČVK Brno necelých sedm sekund. Stříbrné medaile si ze severních Čech odvezli chlapci z Lodních sportů Brno. Naší chlapci Uhl, Penc skončili na 7 místě, což znamená postup na KZ. Pokud tedy zajede M.Uhl reprezentační limit na C2.
Nejpočetněji obsazenou kategorií byl skif dorostenců. Mezi 69 mladými závodníky se z mistrovského titulu radoval Jiří Oppitz z Pardubic před dvojicí otrokovických veslařů. Zde naši skončili na pěkném 7. místě M. Zindulka a posledním postupovém, tedy 20tém, Zdeněk Jirásek. Další byli 34. - Dostál a 39. - Kouřil.
Také stupně vítězů dorostenek byly záležitostí pouze dvou klubů. Mezi dvě skifařky Slavie Praha se vmáčkla závodnice z Lysé nad Labem. Naše děvčata byla hodně vidět a to pátá Ema Starostová, sedmá Tereza Nedvědová a devátá Kája Novotná. Všechny postupují na KZ a k nim patří i na 22 místě Diana Jonášová. Novinkou v programu MČR na dlouhé trati byl závod dvojskifů dorostenek, který se podařilo vyhrát dívkám z Uherského Hradiště před dvojicí VK Smíchov. Třetí nejrychlejší byly Aneta Seböková a Nikola Budilová z Blesku.
Z dospělých potom reprezentovaly náš klub jen děvčata a nevedla si nikterak špatně. Mezi ženami byla 16 Procházková L. a v kategorii LvŽ, tedy děvčata do 59 kg se vklínila mezi naše 5. Skálovou, 7. Vičíkovou a osmou Businskou, jen dívka z Děčína se stejným časem jako naše Skálová. Rozdíly v této kategorii jsou minimální a musíme si počkat, komu dá ústřední trenér šanci na KZ.
Musím říci, že tyto závody se nám povedly a přejme všem, aby dokázali navázat na KZ. a samozřejmě i jiných regatách.

Výsledky zde

Vičík Dušan ved.trenér VK BLESK

Memoriál M.Šedy zahajuje tradičně Pražskou veslařskou sezonu a jako zkoušku připravenosti na MČR si ho zkusili i naši závodníci.
V nejlepším světle se ukázaly DKY - E. Starostová, K. Novotná, T. Nedvědová spolu s dalšími děvčaty a DCI - konkrétně M. Zindulka a Z. Jirásek (velké překvapení), kteří podali v krásném počasí velmi dobré výkony. Snad jim to vydrží. Ostatní kategorie jely závod jako řízený trenink, což odpovídá celkovým výsledkům.
6.4. se jede MČR na dlouhé dráze - tentokráte ve ŠTĚTÍ - držme palce těm, kteří jedou o jakýkoli reprezentační dres aby potvrdili připravenost z tohoto testu.

Výsledky zde

D.Vičík

  

Jako již tradičně se naši závodníci, zúčastnili jarního soustředění a to tentokráte v Nymburce. Naši vybraní veslaři z dorosteneckých, juniorských a U23 kategorií se společně s ČVK, snažili naveslovat patřičný objem kilometrů. Což se z mého pohledu celkem podařilo. Některé naše nejlepší juniorské reprezentantky z kolektivu trenéra M.Podrazila, nenechaly nic náhodě a absolvovaly na začátku sezony kilometry v zahraničí.
Nám v Nymburce ovšem přálo počasí a vzhledem k perfektnímu zázemí, stravě a vstřícnosti lidí okolo, lze celé soustředění zhodnotit jako velice pozitivní.

Nezbývá než přát závodníkům hodně zdraví a také trochu toho štěstí za dva týdny na MČR na dlouhé trati. To je nominační na kontrolní závody všech kategorií tedy dveřmi do reprezentace.

D.Vičík

Eliška Podrazilová byla vyhlášena sportovní Nadějí Prahy 4 za rok 2018. Gratulujeme.

  

Eliška Podrazilová si na World Rowing Indoor v Kalifornii skvělým časem 7:08 vyjela 3.místo. Moc gratulujeme.