Kalendář

Osmého ročníku Head of Prague se zůčastnilo rekordních 116 osmiveslic ze 12 států Evropy a USA. Nejrychlejší lodí se stala posádka rakouských reprezentantů o 10 vteřin před druhou posádkou mladších kolegů, třetí místo obsadila loď veslařů Dukly Praha. V ženách zvítězila česká posádka trenéra Tomáše Kacovského, do které usedly i reprezentatky Radka Novotníková a Kristýna Neuhrotová. Blesk vyslal do bojů 12 čistých osmiveslic a ještě zástupce v dalších čtyřech. Díky všem co pomohli s organizací a těšíme se za rok.

Výsledky zde

Městská část Praha 4 v roce 2023 podpořila náš klub hned v několika projektech. Díky projektu vybavení posilovny jsme nakoupili repasované rotopedy, které oceníme především v zimních měsících. Významný příspěvek jsme získali i na opravu lodí a vesel, za které realizujeme postupné větší generální opravy lodí, ale i běžné provozní opravy lodí a vesel během sezóny. Projekt MČ Praha 4 na sportovní akce podpořil již tradiční závod Head of Prague, jehož je městská část stálým partnerem. Záštitu závodu udělil starosta MČ P4 Ondřej Kubín a osobně předal i medaile nejlepším závodníkům. Letos se akce zúčastnilo 124 osmiveslic z 12 států Evropy a USA. Celkově jsme od Prahy 4 na rok 2023 získali 190 tisíc korun. Děkujeme.

Letní část sezóny zakončili starší závodníci DCI, JŘI, M, Ž klasickým MČR v Račicích. Pro naše barvy dopadlo, podle mého, opravdu dobře. Osm titulů mistrů republiky mluví za vše

Chtěl jsem poděkovat všem,  kteří se podíleli na mistrovských titulech i těm, kteří je podpořili dalšími finálových umístěnými. Bylo to super. Věřím,  že většina potvrdí kvalitu a chuť závodit i v podzimní části sezóny.

Kompletní komentář i s výsledky najdete na stránkách ČVS. Fotky jsou k nalezení na Facebooku.

Hurá do léta, Dušan.

Výsledky zde

Ve třiasedmdesáti letech zemřel Jirka Tesárek, úspěšný trenér a také odborník – machr svého řemesla, který po mnohá desetiletí vracel poškozeným lodím z českých a moravských veslařských loděnic život. Jirka patřil k lidem, kteří za sebou zanechávají nesmazatelnou stopu.

Celá vzpomínka zde

Letos se nominoval na KZ celkový počet 17 závodníků Blesku, což je po letech opravdu rekord.
Jmenovitě bych vyzdvihl výkony Huberta Heinigeho za velice solidní třetí místo mezi dorostenci a Filipa Waltera za 2. místo ve finále B. Oba by se měli účastnit závodů „olympijských nadějí“ CEFTA. Ostatním dorostencům přibyla cenná zkušenost a motivace do dalších závodů.
Dorostenky byly zastoupeny dvěma závodnicemi Veronikou Bloudkovou, která skončila na pěkném 3. místě ve FB a Lenkou Weindholdovou, která jako mladá závodnice vybojovala 4. místo ve finále C.
Junioři Matěj Vlček, František Novotný, Jakub Syrůček a Lukáš Zadák si svými bojovnými výkony důrazně řekli o reprezentační tričko
Ostatním přeji hodně chuti v regionálních soutěžích a také motivace probojovat se na kontrolky znovu v příštím roce.

Dušan Vičík

Kompletní výsledky zde

Na trenažérovém mistrovství v Jindřichově Hradci získal Vitek KOUŘIL titul Mistra republiky v kategorii U23 LV, moc gratulujeme.

Kompletní výsledky zde

Městská část Praha 4 v roce 2022 podpořila náš klub hned v několika projektech. Jak jste si mohli všimnou díky příspěvku jsme doplnili vybavení posilovny o nové kotouče, žíněnky atd. Významný příspěvek jsme získali i na opravu lodí a vesel, za které realizujeme postupné větší generální opravy lodí, ale i běžné provozní opravy lodí a vesel během sezóny. Jako výbor jsme moc rádi za příspěvek i k investiční dotaci do rekonstrukce a výměny vrat loděnice. Vrata jsou nejen krásná a loděnici sluší, ale i významně pomůžou k úspoře energií na vytápění objektu. Posledním podpořeným projektem z MČ Praha 4 je pak naše již tradiční sportovní akce Head of Prague, kde je městská část každoročním a stálým partnerem za což jsme rádi. Letos jsme měli rekordních 1044 spokojených veslařů a to právě i díky podpoře partnerů. Celkově jsme od Prahy 4 na rok 2022 získali 190 tisíc korun. Děkujeme.

Díky všem bleskáčům za jejich sportovní výkony na Mistrovství ČR družstev. Velmi se nám dařilo napříč kategoriemi a odměnou všem je výhra Blesku mezi všemi kluby.

Družstva zároveň ukončila bodovací soutěž Českého poháru pro rok 2022. VK Blesk zvítězil s obrovským náskokem před Hodonínem a ČVK Pardubice. Podařilo se nám tak vyhrát Český pohár potřetí za sebou, a navíc získat v roce 2022 ceněný double.  

Výsledky zde

MČR žactva v Labe aréně v Račicích probíhalo ve velkých vedrech, extrémně náročných pro všechny závodníky. To se nakonec podepsalo i na finálovém programu, který musel být předčasně ukončen kvůli riziku zdravotní újmy závodníků. Zbylých 7 disciplín se odjede v náhradním termínu. Velkou radost nám udělala hned na začátku programu čtyřka nepárová starších žaček. Děvčata ve složení Kristína KOPECKÁ, Kája BUDILOVÁ, Lenka WEINHOLDOVÁ, Viktorka VČELAŘOVÁ na kormidle Kačka ŠLAPÁKOVÁ předváděly během celého víkendu suverénní výkony a dojely si pro titul mistryň. Hned po nich jeli čtyřku kluci Vítek KOŽELSKÝ, Adam SOMOL, Kryštof BEDNÁŘ, Tadeáš SEDLÁK na kormidle opět Kačka ŠLAPÁKOVÁ a získali bronz. Další bronz později přidali po skvělém finiši mladší žáci na dvojskifu Andrej WALTER a Daniel VLČEK.
Děkujeme trenérům a závodníkům za jejich úsilí a věříme v další mistrovské medaile ze zbylých disciplín. Máme ještě tři možná želízka :-)

výsledky

Za krásného počasí proběhnul 109. ročník pražských Primátorek. Blesk postavil v každé z kategorií čistou osmiveslici což bylo mezi kluby zcela unikátní. Navíc ve všech kategoriích, bohužel zrovna kromě mužů, byl ve finále A. Senzační vítězství získali mladší žačky a žáci na párové osmě v sestavě ŠPAČKOVÁ Dora, DOSTÁLOVÁ Domenika, KOPECKÁ Tereza Sofia, KUČEROVÁ Ema, BLAŽEK Denis, BAČA Michal, WALTER Andrej, VLČEK Daniel, KAFKOVÁ Jana(k). Ve společenství s Hamrem pak zvítězila i Barbora a Eliška Podrazilovi v osmiveslici žen. Další vítezství přidali ještě veteráni jak na klasické tak gigové osmě.

Díky všem závodníkům i trenérům za parádní výkony v modrém dresu.

výsledky