Kalendář

V roce 2021 jsme obhájili vítězství v Českém poháru s nedostižným náskokem 427 bodů před Hodonínem a ČVK Pardubice. Tato soutěž ukazuje na velkou kvalitní základnu našeho klubu ve většině věkových kategoriích.

Letos nám uniklo vítězství na MČR družstev nejtěsnějším rozdílem necelých dvou bodů za Pardubicemi. Velký dík patří všem trenérům a závodníkům za jejich výkony.

Výsledky zde

Blesk byl hlavním pořadatelem letošních 108. Primátorek. Naši veslaři předvedli parádní výkony v 11 čistých klubových posádkách a dalších 5 společenstvích. Dorostenci  nepřerušili svou letošní neporazitelnost a dojeli si pro vítezství v sestavě KOZÁK Filip, SYRŮČEK Jakub, GALYAŠ Pavel, DOBIÁŠ Petr, VLČEK Matěj, VÁGNER Matěj, JANDL Jáchym, NOVOTNÝ František na kormidle ZELENKOVÁ Barbora. Pro parádní druhé místo si dojela osma žen a finále vybojovali ještě starší žáci a žákyně. Díky všem za předvedené výkony.

Celkové výsledky zde

AMČR se z našeho oddílu zúčastnili pouze dva závodníci a to v kategorii Žlv -  Nikola Vičíková, která ve své kategorii, za účasti 7 závodnic dokázala zvítězit i když celý závod vypadal velmi dramaticky. Zároveň byla členkou i vítězné 4MIX  University Karlovy. Takže dva tituly doma. Dobrý.

Druhý náš zástupce, tentokráte v elitní mužské kategorii se také neztratil. Student UK Matěj Vais skončil, ze čtrnácti závodníků, jako nováček na pěkném čtvrtém místě hned za elitní ,,profesionální" trojicí, tzn. nejlepší z neveslařů.

GRATULUJEME.

Nadace ČEZ (prostřednictvím aplikace Pomáhej pohybem a vašemu úsilí při sportovních aktivitách) podpořila 80 tisíci korunami náš projekt „dětský dvojskif pro nejmladší veslaře". Pro děti byl pořízen dvojskif Swift Cadet Club B za 99 tisíc, jehož jméno vyberou žačky a žáci a pokřtěn bude na podzim při vyhlášení nejlepšího veslaře sezony 2020. Nadaci ČEZ moc děkujeme :-)

V těžké době Covid pandemie a podmínkách ke sportu horších než špatných, se rozhodl ČVS uspořádat MČR na trenažérech jako VIRTUÁLNÍ.

U nás to probíhalo za technické pomoci Marka Lorence se spoluprací s R. Vondrákem, D. Macháčkem a T. Tkáčem.

Chtělo to od všech závodníků trochu technického umu, ale mladá generace je schopna velkých věcí.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří tuto výzvu přijali a musím říct, že některé výsledky byly až překvapující.

Vzhledem k tomu, že je loděnice zavřená a závodníci, zejména ti mladší, se připravují doma, je potěšitelný počet dorostenců v první desítce. Vlček, Vágner, Dobiáš, Jandl to jsou jména, která je potřeba si pomalinku pamatovat. Když přidáme Novotný, Kozák, Koželský a nemocný Odstrčil, rýsuje se silný základ dorosteneckého družstva, spolu s dalšími, kteří by jim měli krýt záda.

Dorostenky ve většině zkoušely, co to vlastně závod na 2000m znamená, ale i tu lze najít zajímavý výkon Báry Poršové.

U kategorie juniorů a juniorek jsou nejvíce vidět velké rozdíly v trénovanosti a přístupu k našemu tvrdému sportu. Je opravdu těžké se sám doma přinutit k tvrdé práci. Tady potvrdili své kvality ti, kteří boj o juniorskou repre berou opravdu vážně a to Zindulka a Novotná. Další želízko Starostová, je bohužel dlouhodobě nemocná. Ostatní výkonnostně pokulhávají i když se někteří zlepšili, což je velice pozitivní, ale na repre limity to zatím nestačí.

V dospělé kategorii U23 si vlastně všichni zajeli osobáčky. Tady je vidět obrovská motivace s blížící se nominací na letošní MS v Račicích.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří vzali "průšvih" s COVIDEM pozitivně a přinutili se trénovat na vysoké úrovni doma a sami.

Moc bych všem přál, aby se jim tato práce vyplatila i na vodě, tzn. tam kam patříme a kde tento tvrdý sport děláme.

hl.tr. VIČÍK

MČR dorostu a juniorů se uskutečnilo v Račících v prvním říjnovém víkendu. Kvůli Covid restrikcím sice chyběli juniorští reprezentanti, ale Blesku se především v dorosteneckých kategoriích dařilo. Titul mistryň republiky získaly K.Novotná, D.Jonášová, V.Kottová, A.Seböková, ke kterému přidaly ještě stříbro z noncoxu. Po skvělém finiši získala stříbro rovněž čistá osma dorostenců. Další medaile přidaly rovněž juniorky T.Nedvědová a N.Odstrčilová ve společenstvích s ČVK. Všem moc díky.

Deštivé MČR v netradičním termínu na konci září nám jako klubu mimořádně přálo. Medaile si odvezly starší žačky (Kepková, Poršová, Dohnálková, Sklenáriková, Vyhnalová) na čtyřce - stříbro, starší žáci (Novotný,Kozák,Koželský,Walter,Korf) na párovce - stříbro, skifu - bronz (Novotný) a především zlato na dvojsfkifu (Walter, Heinige).
Skvěle se v dospělých dařilo bleskáčským ženám, které získaly spousty titulů mistryň republiky a vyhrály i celkové hodnocení Českého poháru. Všem moc díky.

V Bělehradu Blesk reprezentovali Michal Zindulka a Ema Starostová. Michalovi se na párovce s J.Ingrem, J.Chlebovským a A.Šnajdrem skvěle dařilo a v silné konkurenci 17 posádek získali bronz. Ema s T.Vlčkovou na dvojskifu postoupili do semifinále, pak Ema onemocněla a dvoskif s náhradnicí L.Studenou obsadil páté místo ve finále B. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci a Michalovi moc gratulujeme k medaili.

Pět titulů Mistrů Labe a 20 sad medailí vezou žačky a žáci z letošní mezinárodní regaty v Litoměřicích, která byla zároveń otevřeným Mistrovství oblasti Labe. Děkujeme.