Kalendář

VK Blesk v letošní anketě sbíral ocenění za oceněním. Vyhrál kategorie DorostenekJuniorek a celkově vyhrál Český pohár žactva a mládeže. V celkové poháru i s kategoriemi dospělých obsadil Blesk druhé místo.
Eliška Podrazilová
s Aničkou Šantrůčkovou jasně vyhrály anketu o Nejlepší veslařskou juniorskou posádku roku 2019. Holky v této sezóně dominovali a zaslouženě se staly juniorskými mistryněmi světa a Evropy. Děvčata trénovala pod vedením Luboše Ondráčka a Martina Podrazila. Druzí v anketě byla párová čtyřka Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík a Tomáš Zobal, kteří se v Essenu stali mistry Evropy a na MSJ jen těsně nedosáhli na medaili. Třetí místo patří párovce děvčat Barbora Mátlová, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Simona Pašková, která si z MSJ dovezla vítězství ve finále B pod trenérským vedením Dušana Vičíka.

Letos se jel tento tradiční podzimní distančák jako dvojboj, v sobotu 6km na trenažéru a v neděli na vodě. Zároveň byl prvním kolem výběru do SCM a tak v Uherském Hradišti sjela veliká konkurence z celé republiky. Karolína Novotná nedala dalším dorostenkám šanci, suverénně zvítězila a zajistila si místo v SCM. Třetí v juniorkách (2003) byla Ema Starostová a do SCM rovněž s jistotou proklouzla. Natálka Odstrčilová jela skvěle na vodě, byla třetí, ale v součtu to bylo šesté místo tedy první nepostupové. Stejně dopadnul i Standa Baštecký. Oba na SCM určitě mají a tak držíme palce na druhé kolo 23.-24.11. v Praze.

Výsledky zde

VÍTĚZSTVÍ V MČR DRUŽSTEV 2019
Musím říci, že ani nevím, kdy naposledy jsme mohli zvednout pohár pro VÍTĚZE MČR DRUŽSTEV - je to hodně dávno.
Po odchodu jedné vítězné generace, trvalo dlouhých 10 let, než se podařilo další generaci zúročit svoji nezpochybnitelnou kvalitu. Vše má svůj vývoj a především kvalita doplněného trenérského kolektivu a to hlavně v žákovských kategoriích nese své ovoce. V roce 2018 nám uniklo vítězství o půl bodu, letos jsme dali veslařské veřejnosti jasně najevo , kdo je tady MISTR.
Děkuji moc všem trenérům, jejich pomocníkům a rodičům, kteří byli a jsou ochotni pomáhat budovat klub, kde se budou závodníci i prostí členové cítit dobře.

ČESKÝ POHÁR DRUŽSTEV 2019 - DRUHÉ MÍSTO
I tu je potřeba poděkovat všem, kteří byli ochotni pomoci klubu v jeho postupných cílech. V návaznosti na předchozí pochvalu je jasné, že bez individuálních výsledků jednotlivých kategoriích by nebyl možný celkový úspěch. Především dívčí kategorie - JKY a DKY zvítězily ve svých kategoriích a potvrdily letošní dominanci. JKY pomohly ženské kategorii k celkovému třetímu místu a konečně i junioři předvedli, co se naučili a skvělým celkovým druhým místem celkem překvapili. Příslibem je i celkové druhé místo starších žáků. Bohužel zase musíme říci, že dorostenci zaostali za svými možnostmi, ale každý rok je jiný, třeba se povede ten další. Ostatní kategorie z celkového pohledu udělali maximum možného a za to jim všem patří společné díky.

Dušan Vičík

V těchto závodech jde o radost z veslování a vyhovují především těžkým a silovým závodníkům.  to více si ceníme výrazného vítězství a potvrzení kvality ,,lehké" 2- žen (BUSINSKÁ, VIČÍKOVÁ), která v kategorii 2- ž zvítězila a potvrdila své TŘETÍ místo z ME U23 2019.
Při vypadnutí N. Kropáčkové ze 4x JKY, bylo bohužel nutné, aby juniorská mistryně světa na 2- JKY (E. PODRAZILOVÁ) zaskočila na 4x a proto nemohla představit svoji parádní disciplínu. I na 4x JKY ovšem předvedly děvčata letošní a vlastně dlouhodobou dominanci na této disciplíně vítězstvím.
I v ostatních závodech, kterých se naši veslaři zúčastnili, si vedli velmi zdatně. Týká se to hlavně kategorie DKY, kde děvčata skončila na osmě druhá za multispolečenstvím čtyř oddílů jako čistá loď a na 4-, kde se nechala porazit jen posádkou Pardubic.
V ostatních kategoriích jsme nasbírali čtvrtá místa, ale lze říci, že jako příprava na hlavní víkend vše proběhlo jak mělo.

Takže všem moc děkujeme

VÍTĚZSTVÍ !!! Letos se nám to podařilo a Blesk vyhrál MČR družstev před Pardubicemi a ČVK. V českém poháru má Blesk stříbro o pouhých 24 bodů za ČVK. Na ostrově se prostě vesluje nejlépe. Velký dík patří všem závodníkům a trenérům za skvělou sezónu.

Bronzovou medaili veze z Řecka do Blesku dvojka bez kormidelníka žen lehkých vah Nikola Vičíková , Tereza Businská s trenérem Dušanem Vičíkem. Děvčata na trati odrazily prvotní nápor Ukrajinek a za Běloruskem a Německem ji dojely pro skvělý bronz.
Moc GRATULUJEME a díky.

V tomto roce se podařilo završit několikaleté snažení na MS v juniorské kategorii ziskem dalšího zlata. Tentokráte na jedné z nejtechničtějších disciplin a to 2- JKY , která jela ve složení ELIŠKA PODRAZILOVÁ a ANIČKA ŠANTRŮČKOVÁ (Hamr).
Po zlatých medailích v roce 2016,2017,2018 na 8+ jky, kde jsme měli svá zastoupení, je to další zlatá medaile našich děvčat v řadě za sebou. GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z našich dalších závodníků, kteří se prezentovali v Tokiu patří dík
- JAKUBOVI KINCLOVI, který přivezl 4. místo na 4x Jři
- NIKOLE KROPÁČKOVÉ a SIMONĚ PAŠKOVÉ které byly 7 na 4x Jky
- BARBOŘE PODRAZILOVÉ za 14 místo 1x Jky
Z jedenácti závodníků jsme měli pětičlenné zastoupení, což je pro Blesk moc pěkná vizitka.

Další naši závodníci nás reprezentovali na Coupe de la Jeunesse v Itálii a a vůbec ne špatně. Na tzv. poháru mládeže jsme měli zastoupení na 4- Jři
- ROMAN KAŇA a VIKTOR WALLISCH ti skončili v sobotu 5 a v neděli 2. Na 4- jky jsme měli také svého člena - VERONIKU SKRUŽNOU a ta se umístila 3 x 5 (pátek 8+, sobota , neděle )

Velký dík patří i trenérům jednotlivých závodníků a to Martinu Podrazilovi a Dušanovi Vičíkovi.

Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou to dokázaly a vybojovaly titul juniorských mistryň světa na dvojce bez kormidelníka v Tokiu.

Těsné čtvrté místo přidal Jakub Kyncl na párové čtyřce spolu s Janem Vackem, Markem Diblíkem a Tomášem Zobalem. Děvčata Simona Pašková, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Barbora Mátlová pod vedením Dušana Vičíka vyhrála na párovce finále "B" a Barča Podrazilová na skifu vyjela 14. místo.

VŠEM MOC GRATULUJEME A DĚKUJEME za skvělou reprezentaci Blesku.

Musím s pýchou říci, že celá naše první část sezony se povedla a byla završena mistrovstvími republiky dětí (žactva) a následně dorostem a dospělými.
Na "velkém" MČR se podařilo navázat na úspěchy žactva a překovat tréninkovou snahu v medailovou žeň. Nechci vyjmenovávat všechny, protože to by byl dlouhý seznam, ale zejména DKY předvedly na 4x ,8+ a samozřezmě 4- kterou se podařilo pozlatit, fantastické výkony. Dále si zaslouží absolutorium JKY, JŘI na 4- a samozřejmě na 4x, kde se konečně podařilo prolomit a získat zlato naprosto přesvědčivým výkonem. Takto by šlo vyjmenovávat další a další, třeba naše juniorky, startující v kategorii žen na 2- a 4x ( reprezentační výběry), či naše lehká děvča, která utahala pole těžkých žen na 2- a paradoxně je porazila zase jenom ,,naše posádka", tedy reprezentantky, připravující se na MS. Musím zmínit tentokráte i zástupce dospělé kategorie, kteří předvedli snahu pomoci klubu a na svých disciplínách urvaly i medaile. Takže - VELKÉ ale opravdu VELKÉ poděkování všem obětavým rodičúm, trenérům a dalším, bez kterých by tyto úspěchy nebyly možné.

Dušan

(foto: Lucka Procházková

Čtyři cenné kovy vezou žákyně a žáci Blesku z Mistrovství republiky v Račicích. Starší žáci Lukáše Vágnera vybojovali stříbro (Matějové Vágner a Vlček) a bronz (Pavel Galyaš a František Novotný) na dvojskifech a na závěr přidali ještě skvělé stříbro na párovce (M.Vágner, M.Vlček, P.Dobiáš, F. Novotný, L.Vyhnalová (k)). Druhý bronz doslova vydřela děvčata trenéra Marka Podrackého (Veronika Bloudková a Ema Kynclová). Nadějně rozjetý boj mladších žáků na dvojskifu možná i o titul mistra zastavila chyba 150m před cílem s nedobrovolnou koupelí.

Chtěl bych všem co nás na MČR skvěle reprezentovali moc poděkovat a popřát ať forma vydrží i do zbytku podzimní sezony. Fajn prázdniny.