Kalendář

Veslařský klub BLESK vypisuje výběrové řízení na trenéra mládeže na plný úvazek.

Vaším úkolem bude vedení svěřených mládežnických kategorií a spolupráce s hlavním trenérem VK Blesk.

Požadujeme:
trenérskou licenci A případně B
řidičské oprávnění pro řízení motorových člunů
tvorbu tréninkových plánů
komunikaci s rodiči svěřenců
každodenní účast na trénincích svěřených kategorií
účast na závodech svěřenců
účast na soustředěních pořádaných VK Blesk
zodpovědnost za rozvoj a výsledky svěřených závodních skupin
časovou flexibilitu
živnostenské oprávnění pro trenérskou činnost ve veslování
veslařské závodní zkušenosti výhodou

Nabízíme:
zázemí silného veslařského klubu
samostatnou práci se svěřenými závodními skupinami
možnost počátečního metodického vedení
podporu pro získání vyšší trenérské licence
možnost kariérního růstu


Své odpovědi případně dotazy posílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo D.Businský 777 114 784, J.Starosta 603 800 193

AMČR se z našeho oddílu zúčastnili pouze dva závodníci a to v kategorii Žlv -  Nikola Vičíková, která ve své kategorii, za účasti 7 závodnic dokázala zvítězit i když celý závod vypadal velmi dramaticky. Zároveň byla členkou i vítězné 4MIX  University Karlovy. Takže dva tituly doma. Dobrý.

Druhý náš zástupce, tentokráte v elitní mužské kategorii se také neztratil. Student UK Matěj Vais skončil, ze čtrnácti závodníků, jako nováček na pěkném čtvrtém místě hned za elitní ,,profesionální" trojicí, tzn. nejlepší z neveslařů. 

GRATULUJEME.

Celkové výsledky zde

Nadace ČEZ (prostřednictvím aplikace Pomáhej pohybem a vašemu úsilí při sportovních aktivitách) podpořila 80 tisíci korunami náš projekt „dětský dvojskif pro nejmladší veslaře". Pro děti byl pořízen dvojskif Swift Cadet Club B za 99 tisíc, jehož jméno vyberou žačky a žáci a pokřtěn bude na podzim při vyhlášení nejlepšího veslaře sezony 2020. Nadaci ČEZ moc děkujeme :-)

 

V těžké době Covid pandemie a podmínkách ke sportu horších než špatných, se rozhodl ČVS uspořádat MČR na trenažérech jako VIRTUÁLNÍ.

U nás to probíhalo za technické pomoci Marka Lorence se spoluprací s R. Vondrákem, D. Macháčkem a T. Tkáčem. 

Chtělo to od všech závodníků trochu technického umu, ale mladá generace je schopna velkých věcí.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří tuto výzvu přijali a musím říct, že některé výsledky byly až překvapující.

Vzhledem k tomu, že je loděnice zavřená a závodníci, zejména ti mladší, se připravují doma, je potěšitelný počet dorostenců v první desítce. Vlček, Vágner, Dobiáš, Jandl to jsou jména, která je potřeba si pomalinku pamatovat. Když přidáme Novotný, Kozák, Koželský a nemocný Odstrčil, rýsuje se silný základ dorosteneckého družstva, spolu s dalšími, kteří by jim měli krýt záda.

Dorostenky ve většině zkoušely, co to vlastně závod na 2000m znamená, ale i tu lze najít zajímavý výkon Báry Poršové.

U kategorie juniorů a juniorek jsou nejvíce vidět velké rozdíly v trénovanosti a přístupu k našemu tvrdému sportu. Je opravdu těžké se sám doma přinutit k tvrdé práci. Tady potvrdili své kvality ti, kteří boj o juniorskou repre berou opravdu vážně a to Zindulka a Novotná. Další želízko Starostová, je bohužel dlouhodobě nemocná. Ostatní výkonnostně pokulhávají i když se někteří zlepšili, což je velice pozitivní, ale na repre limity to zatím nestačí.

V dospělé kategorii U23 si vlastně všichni zajeli osobáčky. Tady je vidět obrovská motivace s blížící se nominací na letošní MS v Račicích.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří vzali "průšvih" s COVIDEM pozitivně a přinutili se trénovat na vysoké úrovni doma a sami.

Moc bych všem přál, aby se jim tato práce vyplatila i na vodě, tzn. tam kam patříme a kde tento tvrdý sport děláme. 

hl.tr. VIČÍK

Celkové výsledky zde

MČR dorostu a juniorů se uskutečnilo v Račících v prvním říjnovém víkendu. Kvůli Covid restrikcím sice chyběli juniorští reprezentanti, ale Blesku se především v dorosteneckých kategoriích dařilo. Titul mistryň republiky získaly K.Novotná, D.Jonášová, V.Kottová, A.Seböková, ke kterému přidaly ještě stříbro z noncoxu. Po skvělém finiši získala stříbro rovněž čistá osma dorostenců. Další medaile přidaly rovněž juniorky T.Nedvědová a N.Odstrčilová ve společenstvích s ČVK. Všem moc díky.

Celkové výsledky zde

Deštivé MČR v netradičním termínu na konci září nám jako klubu mimořádně přálo. Medaile si odvezly starší žačky (Kepková, Poršová, Dohnálková, Sklenáriková, Vyhnalová) na čtyřce - stříbro, starší žáci (Novotný,Kozák,Koželský,Walter,Korf) na párovce - stříbro, skifu - bronz (Novotný) a především zlato na dvojsfkifu (Walter, Heinige).
Skvěle se v dospělých dařilo bleskáčským ženám, které získaly spousty titulů mistryň republiky a vyhrály i celkové hodnocení Českého poháru. Všem moc díky.

Celkové výsledky zde

V Bělehradu Blesk reprezentovali Michal Zindulka a Ema Starostová. Michalovi se na párovce s J.Ingrem, J.Chlebovským a A.Šnajdrem skvěle dařilo a v silné konkurenci 17 posádek získali bronz. Ema s T.Vlčkovou na dvojskifu postoupili do semifinále, pak Ema onemocněla a dvoskif s náhradnicí L.Studenou obsadil páté místo ve finále B. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci a Michalovi moc gratulujeme k medaili.

 

Pět titulů Mistrů Labe a 20 sad medailí vezou žačky a žáci z letošní mezinárodní regaty v Litoměřicích, která byla zároveń otevřeným Mistrovství oblasti Labe. Děkujeme.

 

Výsledky zde

Vzhledem k rozvolňování opatření a absenci jarních regat rozhodl se Blesk uspořádat v sobotu 6.6. Mistrovství Prahy -  jednodenní regatu pro pražské kluby a okolí. Za příznivého počasí se odjely velmi povedené závody s účastí skoro 700 startujících. První letošní medaile si tak vyjeli i naše žačky, žáci a dorost. 
Děkujeme moc všem dobrovolníkům za pomoc.

Kompletní výsledky zde a fotky na facebooku Blesk.

Úplně bych nechtěl, aby tyto závody vyzněly - první vyhrání z kapsy vyhání, ale musíme se pochválit, protože výsledky ukazují , že minimálně cesta mezi špičku není nereálná a to obecně všemi kategoriemi počínaje juniorskou.
Vzhledem k tomu, že se těchto závodů zúčastnilo prakticky to nejlepší co v těchto kategoriích jezdí po vodě a to včetně Ondry Synka, Jakuba Podrazila, Lenky Antošové nebo Krystýny Fleissnerové v dospělých a třeba i Honzů Oppitze a Chlebovského spolu z dalšími reprezentanty v juniorské kategorii, se dá naše vystoupení hodnotit jako velmi nadějné.
Začnu od děvčat. Naprostou suverenitu předvedly Ema Starostová jako vítězka a Natka Odstrčilová jako druhá v závodě 1xJKY, které odsoudily ostatní veslařky do role statistů. Rozdíl mezi nimi 2s. a mezi polem cca 30s. mluví jasně.
Velice dobrý výkon předvedla v kategorii 1x Ž Simona Pašková, která celkově 5 místem, pár sekund za medailí, potvrdila, že vytrvalostní závody umí. V tomto závodě se neztratily ani ostatní závodnice. Děvčata na 2- Ž měly těžký úkol se vyrovnat dominantním ,Žabovkám" a dělaly co mohly. Všem děkujem.
V kategorii chlapců musím začít naprostým překvapením a to vítězstvím Michala Zindulky v kategorii 1x JŘI. Bylo to těsně (2s), ale bylo. Bohužel jediný zástupce, při dlouhodobé nemoci Martina Uhla, v této kategorii. Chlapi tedy lépe U23 byli úspěšnější na 1x M. Jakub Kyncl i Radim Hladík předvedli bojovné výkony a potvrdili 12 a 15 místem s minimálními rozdíly, že spousta věcí je reálných. Složené dvojky mužů z členů ČVK a Blesku bojovaly mezi sebou o nejlepší dvojku a v rámci závodu také úplně nepropadly. Naše čistá 2- měla v rámci tréninkového výpadku jiné instrukce.

Takže zatím díky a vzhůru do nominací. Držíme palce