trénink

Kalendář

trénink

Zásady veslařského tréninku i obecné fyzické přípravy si můžete přečíst v odborné publikaci od Přemka Panušky. V publikaci naleznete celou řadu užitečných informací od určení prahových hodnot, přes technické parametry a seřízení lodi, až po plánování tréninku a základy výživy. Celý text knihy naleznete zde.
Správná technika vychází z nohou, které obstarávají asi 70% potřebné síly. Nohy záběr zahajují, následně se zapojuje trup a dokončují jej paže. Správný stupeň odporu nastavovaný klapkou na pravé straně trenažéru je pro naprostou většinu lidí i cvičení do stupně 4. Je třeba si uvědomit, že reálnou zátěž a intenzitu cvičení si řídí každý sám bez ohledu na nastavený stupeň odporu tím, kolik sil dá do záběru, který je prováděný výbušně a dynamicky, samozřejmě s přihlédnutím ke zvolené intenzitě cvičení. Návratová fáze tempa slouží odpočinku, měla by být uvolněná a pomalejší nežli záběr. Pro animaci správně provedeného tempa si rozklikněte…
Projděte si s námi nejčastější chyby, které můžete dělat při jízdě na trenažeru. Pokud si chybu uvědomíte, lze ji vždy napravit!!! USTŘELENÍ SLAJDU Nejvážnější chyba v technice, vyvarujte se i pouhému náznaku! Chybně: Zahájení záběru bez dostatečně zpevněného trupu. Odpor madla pak zbrzdí pohyb paží a horní části trupu a sedátko je v pohybu během záběru “předbíhá”. Ve snaze dohnat tuto ztrátu je pak přetěžována spodní část zad. Síla nohou není efektivně přenášena na madlo. Náprava: Věnujte pozornost správnému zahájení záběru. Ujistěte se, že se Vaše paty, kolena, hýždě, ramena a paže dávají do pohybu v jeden okamžik . Nezahajujte…
Běh 3 kopce Veslařská