Články

Kalendář

MČR NA DLOUHÉ TRATI 2022

Vážení přátelé bleskáčského veslařského sportu.

máme za sebou dlouho očekávaný začátek ,,normální " veslařské sezony a to MČR na dlouhou trať. Jelo se na znovu otevřeném Hořínském kanále tzn. celkem regulérních 6000m na čas, kdyby nebylo to šílené dubnové počasí a vítr. Ten fičel převážně ,,po" v různých poryvech, nicméně bylo to pro všechny skoro stejné.

Nám se podařilo opět ukázat především v mladé generaci. DCI zajeli výborné výsledky v čele s Frantou NOVOTNÝM, který si dojel pro STŘÍBRO. Nezklamali ani ostatní, ty najdete ve výsledcích níže. V dorostenkách zajela nejlépe Lucka Vyhnalová, která byla 11 a 2x – H. PODRAZILOVÁ, A. FOLKMANNOVÁ, které byly ve své kategorii BRONZOVÉ.

JKY a JŘI, kteří si měli říci o reprezentační trika tj. o pozvání na kontrolní závody repre, jsou zklamáním, snad pouze Diana Jonášová si zaslouží svým 14. místem drobnou pochvalu. Káju Novotnou omlouvá velice nestabilní zdraví a neustálé pauzy v tréninku ji okrádají o ,,body". Příčiny výpadku juniorů jsou asi na hlubší rozbor a diskusi a úplně to v tuto chvíli nechci komentovat.

V dospělých kategoriích jsou velkým překvapením skifař M.ZINDULKA (U23), který se umístil hned za vybranou elitou Dukly a Eliška PODRAZILOVÁ, které přejeme super comeback. 2- MLv U23 KVAPIL, Pinc devátí celkově, jen pár vteřin od posádek Dukly, by v přepočtu na LV byli 15 vteřin za druhým, což je opravdu dobré. Ostatním klukům a děvčatům děkujeme za projevenou bojovnost a snahu o co nejlepší výkon.

Sejdeme se na Rennerově memoriálu a to již všichni.

Sportu zdar.

sepsal Dušan Vičík hl.tr.

výsledky