Články

Kalendář

Mistrovství ČR na trenažéru 2021

V těžké době Covid pandemie a podmínkách ke sportu horších než špatných, se rozhodl ČVS uspořádat MČR na trenažérech jako VIRTUÁLNÍ.

U nás to probíhalo za technické pomoci Marka Lorence se spoluprací s R. Vondrákem, D. Macháčkem a T. Tkáčem. 

Chtělo to od všech závodníků trochu technického umu, ale mladá generace je schopna velkých věcí.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří tuto výzvu přijali a musím říct, že některé výsledky byly až překvapující.

Vzhledem k tomu, že je loděnice zavřená a závodníci, zejména ti mladší, se připravují doma, je potěšitelný počet dorostenců v první desítce. Vlček, Vágner, Dobiáš, Jandl to jsou jména, která je potřeba si pomalinku pamatovat. Když přidáme Novotný, Kozák, Koželský a nemocný Odstrčil, rýsuje se silný základ dorosteneckého družstva, spolu s dalšími, kteří by jim měli krýt záda.

Dorostenky ve většině zkoušely, co to vlastně závod na 2000m znamená, ale i tu lze najít zajímavý výkon Báry Poršové.

U kategorie juniorů a juniorek jsou nejvíce vidět velké rozdíly v trénovanosti a přístupu k našemu tvrdému sportu. Je opravdu těžké se sám doma přinutit k tvrdé práci. Tady potvrdili své kvality ti, kteří boj o juniorskou repre berou opravdu vážně a to Zindulka a Novotná. Další želízko Starostová, je bohužel dlouhodobě nemocná. Ostatní výkonnostně pokulhávají i když se někteří zlepšili, což je velice pozitivní, ale na repre limity to zatím nestačí.

V dospělé kategorii U23 si vlastně všichni zajeli osobáčky. Tady je vidět obrovská motivace s blížící se nominací na letošní MS v Račicích.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří vzali "průšvih" s COVIDEM pozitivně a přinutili se trénovat na vysoké úrovni doma a sami.

Moc bych všem přál, aby se jim tato práce vyplatila i na vodě, tzn. tam kam patříme a kde tento tvrdý sport děláme. 

hl.tr. VIČÍK

Celkové výsledky zde