Články

Kalendář

KONTROLNÍ ZÁVODY 2019

Na letošní “velikonoční” kontrolky se z Blesku kvalifikovalo rekordních 21 veslařek a veslařů. Po splnění postupových požadavků ústředních trenérů bylo pozváno 18 mládežnických závodníků a tři závodnice U23 LV.
Dařilo se různě, ale rozhodně nemusíme být zklamání.
Do dorosteneckého výběru na závody CEFTA se propracovaly postupem do FA Starostová Ema a Kája Novotná z kluků Michal Zindulka. Všichni zasednou do párových čtyřek.
Juniorská kategorie slušela více dívkám, které si všechny řekly o jasnou nominaci na MR v MNICHOVĚ kde se bude dotvářet družstvo pro ME juniorů. Jedná se o Podrazilovou Elišku, Podrazilovou Báru, Kropáčkovou Nikolu, Skružnou Verču a Paškovou Simonu.
Z chlapců skifařů odstoupil pro nemoc náš nejlepší závodník Jakub Kyncl, který dostal druhou možnost přesvědčit na MR v Mnichově a z dalších byli vybráni do reprezentace Viktor Wallisch a Roman Kaňa. Nechci komentovat štěstí nebo smůlu na rozlosování, to prostě k závodům patří, ale rozhodně musím komentovat závodnický projev. Tam chci říci, že Roman předvedl daleko více snahy a odvahy se poprat o konečný výsledek.
Z dalších našich startovali ještě v dorosteneckých kategoriích Terezka Nedvědová a Diana Jonášová společně se Zdeňkem Jiráskem a v juniorské kategorii ještě Standa Baštecký, Martin Uhl a Michal Penc. Jedná se vesměs o mladé a nadějné veslaře, u kterých je dobře že "ochutnali" atmosféru KZ. Junioři a dospělí budou mít ještě možnost donominace na ME U23 a letní CUP pro juniory 16.6.2019. Tak držme palce.

S veslařským AHOJ
Dušan

Výsledky zde