13.- 14.7.2019 MISTROVSTVÍ ČR MASTERS S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
31.-1. 9.2019 LITOMĚŘICKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
7.9.2019 ROUDNICKÉ SPRINTY – Memoriál Františka VRBY
7.-8. 9.2019 POLABSKÝ POHÁR - Brandýs
20.9.2019 MISTROVSTVÍ ČR VE SPRINTU
21.-22. 9.2019 MISTROVSTVÍ ČR 2019 DRUŽSTEV A FINÁLE POHÁRU ČR 2015 VE VESLOVÁNÍ
28.9.2019 OTROKOVICKÉ SPRINTY
28.9.2019 POHÁR KLUBU VESLAŘŮ MĚLNICKÝCH 1881 PŘEBOR OKRESU MĚLNÍK
28.9.2019 ČIKO CUP (Slapy)
27.-28.9.2019 OSMY BRNO
5.10.2019 HRADIŠŤSKÝ ŠESTIKILÁK
7.10.2019 VESLAŘSKÉ PONDĚLÍ
19.10.2019 DISTANČNÍ ZÁVOD VE SKIFU O CENU J. ONDRÁKA A VE ČTYŘCE O CENU M. SUCHOPÁRA
2.11.2019 HEAD OF PRAGUE

Kalendář

MČR na dlouhé dráze 2019

Po mnoha letech, kdy se tento distanční závod na 6000m konal na Vraňansko - Hořínském plavebním kanále, bylo místo závodu z technických důvodů přesunuto do Štětí.
Na skifu juniorek se z vítězství radovala stříbrná medailistka z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires Anna Šantrůčková. Veslařka SK Hamr vyhrála s pohodlným náskokem 21,5s před asi největším překvapením závodu juniorek, Simonou Paškovou. Skifařka Blesku za sebe odsunula několik loňských juniorských mistryň světa na osmiveslici. Pro bronzovou medaili si přijela pardubická Zuzana Štěpánková před Marií Štefkovou a Barborou Mátlovou. Naše další děvčata skončila 6.- Podrazilová Bára, 8. - Kropáčková Nikola, 13. - Skružná Veronika, 22. - Businská Ema - ty všechny by mohly na KZ a 36.- Hodějovská Kája
Již druhý titul mistra ČR si tento rok na své konto připsal Jan Vacek ze Slavie. Bronzový medailista z loňského světového šampionátu juniorů porazil o pouhých 0,4s Marka Diblíka z ČVK Brno. Jeho loňský parťák z medailové lodi Jakub Kyncl z VK BLESK skončil na sedmém místě se zanedbatelným odstupem a mi se můžeme těšit na KZ ,kde by se teprve měla ukázat ta pravá síla veslařů. Další závodníci VK BLESK v této kategorii skončili na 10. místě Roman Kaňa, 21 byl Baštecký a technicky poslední postupující na KZ 24.Wallisch. Další 42. - Bruna a 44.- Kvapil Jan
Také závod dvojek bez kormidelníka juniorů nabídl vyrovnané a napínavé představení. Vítěznou posádku SK Hamr dělilo od třetí dvojice ČVK Brno necelých sedm sekund. Stříbrné medaile si ze severních Čech odvezli chlapci z Lodních sportů Brno. Naší chlapci Uhl, Penc skončili na 7 místě, což znamená postup na KZ. Pokud tedy zajede M.Uhl reprezentační limit na C2.
Nejpočetněji obsazenou kategorií byl skif dorostenců. Mezi 69 mladými závodníky se z mistrovského titulu radoval Jiří Oppitz z Pardubic před dvojicí otrokovických veslařů. Zde naši skončili na pěkném 7. místě M. Zindulka a posledním postupovém, tedy 20tém, Zdeněk Jirásek. Další byli 34. - Dostál a 39. - Kouřil.
Také stupně vítězů dorostenek byly záležitostí pouze dvou klubů. Mezi dvě skifařky Slavie Praha se vmáčkla závodnice z Lysé nad Labem. Naše děvčata byla hodně vidět a to pátá Ema Starostová, sedmá Tereza Nedvědová a devátá Kája Novotná. Všechny postupují na KZ a k nim patří i na 22 místě Diana Jonášová. Novinkou v programu MČR na dlouhé trati byl závod dvojskifů dorostenek, který se podařilo vyhrát dívkám z Uherského Hradiště před dvojicí VK Smíchov. Třetí nejrychlejší byly Aneta Seböková a Nikola Budilová z Blesku.
Z dospělých potom reprezentovaly náš klub jen děvčata a nevedla si nikterak špatně. Mezi ženami byla 16 Procházková L. a v kategorii LvŽ, tedy děvčata do 59 kg se vklínila mezi naše 5. Skálovou, 7. Vičíkovou a osmou Businskou, jen dívka z Děčína se stejným časem jako naše Skálová. Rozdíly v této kategorii jsou minimální a musíme si počkat, komu dá ústřední trenér šanci na KZ.
Musím říci, že tyto závody se nám povedly a přejme všem, aby dokázali navázat na KZ. a samozřejmě i jiných regatách.