13.- 14.7.2019 MISTROVSTVÍ ČR MASTERS S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
31.-1. 9.2019 LITOMĚŘICKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ
7.9.2019 ROUDNICKÉ SPRINTY – Memoriál Františka VRBY
7.-8. 9.2019 POLABSKÝ POHÁR - Brandýs
20.9.2019 MISTROVSTVÍ ČR VE SPRINTU
21.-22. 9.2019 MISTROVSTVÍ ČR 2019 DRUŽSTEV A FINÁLE POHÁRU ČR 2015 VE VESLOVÁNÍ
28.9.2019 OTROKOVICKÉ SPRINTY
28.9.2019 POHÁR KLUBU VESLAŘŮ MĚLNICKÝCH 1881 PŘEBOR OKRESU MĚLNÍK
28.9.2019 ČIKO CUP (Slapy)
27.-28.9.2019 OSMY BRNO
5.10.2019 HRADIŠŤSKÝ ŠESTIKILÁK
7.10.2019 VESLAŘSKÉ PONDĚLÍ
19.10.2019 DISTANČNÍ ZÁVOD VE SKIFU O CENU J. ONDRÁKA A VE ČTYŘCE O CENU M. SUCHOPÁRA
2.11.2019 HEAD OF PRAGUE

Kalendář

Mistrovství ČR na trenažérech

Vrchol zimní trenažérové sezóny po třech letech vrátil do sportovní haly v Neratovicích. Pořadatelé XXVI. mezinárodního MČR v jízdě na veslařském trenažéru připravily skvělé podmínky, díky nimž se většina závodníků a především ti naši, předvedla ve skvělém světle a zúročila tak dlouhou zimní přípravu. Kromě vylepšených osobních nejlepších výkonů byly k vidění i tři české rekordy.
Z dorosteneckých titulů se radují v ČVK Praha a v Táboře. Mezi dorostenkami zvládla nejrychleji 2km trať největší favoritka závodu Tereza Vlčková, které se podařilo odrazit i skvělý závěr Dany Hůlové z Nymburka. Pro třetí místo si s bezpečným náskokem dojela Ema STAROSTOVÁ z Blesku. Čas všech těchto tří děvčat znamená splněný reprezentační limit juniorek, což v důsledku znamená možnost se bít o repre triko v juniorkách.
Parádní závod předvedl Jan Čížek veslař z Tábora. Pod 6:20 je na dorost super. Na stupních vítězů jej doplnili Richard Krejčí z Bohemians a pardubický Tomáš Pustějovský, kterým by už jejich výkony v loňském roce stačily na suverénní vítězství. Z našich se nejlépe umístil M. ZINDULKA na 10 místě. Vítek KOUŘIL bohužel doplatil na své chabé zdraví a z těch ostatních - kromě snad M.DOSTÁLA, od kterého se tedy čekalo opravdu více, tak předvedli svá maxima.
Stupně vítězů juniorek kompletně obsadily loňské mistryně světa na osmiveslici a ukázaly, že mají skvěle našlápnuto také do roku 2019, kdy se juniorské MS bude konat v dalekém Tokiu. Nejlépe se s důležitým závodem vypořádala Zuzana Štěpánková. Veslařka ČVK Pardubice projela cílem v čase 7:05,8. Naše děvčata skončila na druhém - Nikola KROPÁČKOVÁ, čtvrtém - Eliška PODRAZILOVÁ, která mimochodem odjela závod tak říkajíc z postele, protože byla silně nachlazená a mě se chce říci - nedej bože, kdyby byla zdravá. Svá osobní maxima potom zlepšila i naše ostatní děvčata, z nichž si výrazně řekla o nominaci do repre V. Skružná a S. Pašková výrazným splněním limitu a umístěním v první desítce.
Mezi juniory se souboj o vítězství odehrál ve slávistické režii, které pro sebe nakonec urval bronzový medailista z juniorského MS v Račicích Jan Vacek. Druhý dojel jeho oddílový kolega Tomáš Zobal, který tak zopakoval stejné umístění jako na ME v jízdě na trenažéru v Kodani. Na třetí nejvyšší stupínek vystoupal Marek Diblík z ČVK Brno, další účastník juniorského světového šampionátu v Račicích. Další místa patřili našim - čtvrtý R.KAŇA a pátý J.KYNCL potvrdili svoji extratřídu. Nesmíme zapomenout též na V.WALLISCHE, který také posunul své osobní maximum. Všichni si svým výkonem řekli o repre triko. Ostatní také potěšili výrazným zlepšením, ale hlavně odhodláním s jakým šli do závodu. Musel bych jmenovat všechny, ale ti hlavní jsou BAŠTECKÝ, PENC - splněný limit, UHL obrovské zlepšení a BRUNA, který nezajel limit o 0.1s. Snad své ambice potvrdí na vodě.
Z děvčat pak už jenom ŽLv, kde při neúčasti reprezentantek SKÁLOVÉ a BUSINSKÉ držela prapor pouze N. VIČÍKOVÁ, která ale svým výkonem překvapila a splnila též požadovaný repre limit. U velkých holek byl krásný návrat bývalé reprezentantky M. VALENTOVÉ, která dokázala, že ještě nepatří do starého železa a samozřejmě další zlepšení L. PROCHÁZKOVÉ.
Muži jeli dva a oba zůstali za svým maximem.