Články

Kalenář akcí

MEZINÁRODNÍ REGATA BRNO 2018

Již tradičně jsme se zúčastnili mezinárodní regaty juniorů v Brně. Tentokrát regata probíhala spíše ve znamení dorosteneckých posádek a konkurence byla opravdu silná.

Dorostenci testovali posádky na závody CEFTA. Zde jsme měli zastoupení na 4- dky – STAROSTOVOU Emu. Tato posádka svůj závod jasně vyhrála. Další dvě děvčata – BUSINSKÁ Ema a NEDVĚDOVÁ Tereza se pokoušely kvalifikovat na 2-. Byť předvedly velice statečný výkon, tak se přece jen zřejmě projevily zdravotní výpadky v přípravě obou závodnic a bohužel je v závěrečné fázi závodu předjela děvčata ve společenství Olomouc/Brno.

Vítězná loď z Hamru jela mimo závod, protože již je jedna členka nominovaná v reprezentační 4x. U kluků se bohužel nepodařilo ani jednomu prorazit do nominace, ale snaha po co nejlepších výkonech tu byla. Bašteckému s Brunou na 2x chybělo trochu štěstí (veslařského umu) když z důvodu obrovského ,,kraba“ přišli o lepší umístění v rozjížďce. Další dvě naše lodě Radoušek – Uhl a především Zindulka – Kouřil, kteří jeli hlavně na zkušenou, startovali ve finále ,,B“.  Časy a umístění prvních dvou lodí potvrzují prognózy finálových umístění. Stejně tak jako 4x, která svým zlepšeným výkonem a časem ve finále ,,B“ prokazuje průběžné zlepšení.

V juniorské kategorii, vzhledem k neúčasti reprezentantů, si naši závodníci vyzkoušeli svoji sílu na věkově stejné závodníky a je nutné říci, že předvedli slušné výkony. Do Brna jeli jen ti vybraní v různě složených posádkách a zkoušeli hlavně 2x a 4x. Nově složený 2x Wallisch - Kaňa doplatil na přemíru snahy a nesveslovanost a 4x se naopak ukázala v dobrém světle, když vyhrála svůj závod. Wallisch na 1x také zajel slušný závod na stávající konkurenci a budiž mu to povzbuzením před červnovou dokvalifikací. 2-  ve staronovém složení Kvapil – Ebert M. předvedla výkon na hranici svých současných možností (Ebert M. byl od loňského léta do konce března ve stavu nemocných), ale i tak dokázala porazit druhou dvojku Fára M. a Ebert J. Měli by se jen zlepšovat. Děvčata Veronika Skružná a Nikola Vičíková vyhrály co jely. Verča oplatila na 1x Litevské závodnici porážku z rozjížďky a ve finále jasně dominovala. Nikola na 2-  využila možnost společné přípravy a závodění s Třeboní (Hanka Klímová), děvčata oba své závody vyhrály. Překvapil i sobotní výkon 2- (Nikola) ve společenství s 2x dky Třeboně na 4- kde také jasně dominovaly.  V neděli jeli obě závodnice (Verča i Nikola) 1x a ve svých jízdách jasně zvítězily. Na konec regaty si spolu zkusily i 2x – kde též nenašly konkurenci. Je ovšem nutné přiznat, že většina kvalitních děvčat je na soustředění před ME, které jim z různých důvodů uteklo. Nicméně přejeme oběma, aby své kvality prokázaly při dodatečné kvalifikaci v červnu.