Články

21.9.2018 MISTROVSTVÍ ČR VE SPRINTU
22.-23. 9.2018 MISTROVSTVÍ ČR 2017 DRUŽSTEV A FINÁLE POHÁRU ČR 2015 VE VESLOVÁNÍ
19.-20.10.2018 OSMY BRNO
20.10.2018 DISTANČNÍ ZÁVOD VE SKIFU O CENU J. ONDRÁKA A VE ČTYŘCE O CENU M. SUCHOPÁRA

Kalenář akcí

MČR Hořín 2018

Letošní ostrý start do sezony potvrdil prognózy z předešlého závodu. Ty lodě které ho jely a povedlo se jim umístit, bodovaly i v tomto závodě. Standardně by se mi chtělo říci, že vítr který foukal silně proti a stupňoval se k odpoledni, dost ovlivnil výsledky, protože nahrával velkým a těžkým. Bohužel, nebo lépe - k mému překvapení - vynesl vítr kupředu ty, kteří se ho nebojí a kteří byli ochotni se porvat se vším, co jim příroda nadělila.

JKY
E. Podrazilová se umístila jako jediná z našich závodníků na stupních vítězů a potvrdila roli jedné z favoritek tohoto závodu. Potom již následují jen překvapení. Super výkony B.Podrazilové a N.Vičíkové , které skončily na 12. a 13. místě z celkového počtu 38 lodí a při své tělesné konstituci dokázaly porazit mnohem těžší a silnější soupeřky, jsou opravdu překvapením.

JŘI
J.Kyncl se statečně vyrovnal se zraněním prstu, které si přivodil na startu a jeho 9té místo (11s.od 4 pozice) je dobrým odrazovým můstkem do kontrolek. Další dva skifaři se v konkurenci 42 lodí úplně neztratili. R. Kaňa (23) si sedl z nouze na skif (parťák z dvojky zraněn) a po čtyřech trénincích předvedl celkem neohrožený výkon. V.Wallisch (25) zbytečně podlehl počasí.Dvojky se nám bohužel nedaří sestavit tak, aby byly schopny konkurovat ostatním posádkám a při vypadnutí naší nejlepší dvojice odpovídají výsledky současné kvalitě závodníků.

DKY
Naše dvě zástupkyně E. Starostová a T. Nedvědová podaly statečný výkon a v konkurenci 57 lodí skončily na pěkném 15. a 14.místě.

DCI
Tady jde o další příjemné překvapení. S. Baštecký potvrdil stoupající formu a jeho 12. místo (6s. od šesté pozice) je přinejmenším zajímavé.

Ostatní tři skifaři se musí poprat sami se sebou, pokud chtějí někdy dál uspět. M a Ž Tady jsme samozřejmě rádi, že na MČR jsme měli své zástupce, ale v konkurenci reprezentace se třeba děvčata Ž. Skružná a L. Procházková těžko prosazovala. Jediný zástupce v mužích T Adámek bohužel propadl.