Články

Kalenář akcí

I letošní rok byl v Basileji pro naše barvy velmi úspěšný. Děvčata obhájila loňské prvenství a společně s druhým místem před dvěma roky se dá říci, že se rozloučily s mládežnickou kategorií stylově a to tak, že by svým časem obsadily v elitní ženské kategorii druhé místo. Toto se týká Terezy Businské, Lindy Skálové, Zuzany Metlické, Anny Marie Mackové(ČVK), které svým způsobem potvrdily tituly juniorských mistryň světa na osmě a podporovány dalšími dvěma, které s nimi tvrdily muziku jak v reprezentaci tak i tady a budou dále pokračovat v juniorkách - Josefou Lázničkovou (ČVK) a Maruškou Štefkovou(ČVK). Doplněné byly dalšími bleskačkami Nikolou Vičíkovou a Eliškou Podrazilovou - té patří velký dík, za ochotu zaskočit na osmě po úspěšném absolvování SILVER SKIFU v Miláně, kde skončila druhá. Z našich se zúčastnila i Mariana Jirásková, která pomohla složené osmě Bohemians k třetímu místu v kategorii elite.

Obrovská poklona a zároveň výzva pro ostatní, byla ochota pomoci děvčatům k co nejlepšímu výsledku z pozice kormidelníka, od Honzy Jochmana. Ten neváhal a ze Skotska, kde nyní studuje, přijel do Baselu. Nebyla to úplná legrace - 12 hodin autobusem do Londýna a letadlem do Baselu a štrapáce do města a to samé nazpátek. Jsme mu všichni vděční, protože kormidelníků, kteří umí zajet "divokou" řeku plnou vírů a bójek naprosto bez chyby a dokonale, těch moc není - ještě jednou - DÍKY.

Úspěšná mise mladších a starších žákyň a žáků na tradičním Lounském halovém triatlonu :-) . Fanda Novotný zlato, Vítek Koželský stříbro, bronz Karolína Novotná a Matěj Vlček. Moc gratulujeme.

výsledky a foto

Eliška Podrazilová vybojovala na tradiční skifařské regatě Silver Skiff v italském Turíně krásné druhé místo v kategorii dorostenek. Na trati dlouhé 11km zaostala pouze za A.Šantrůčkovou a to o 6 vteřin a v celkovém pořadí žen ji patří skvělé 17 místo. Za Blesk se závodu zúčastnila i Mariana Jirásková, která vybojovala 29. místo resp. 11-té v kategorii do 23 let.

výsledky zde

Tradičního podzimního běhu Velké kunratické se letos opět zůčastnila početná skupina bleskáčů z řad mladšího a staršího žactva. Předvedli velmi slušné výkony a nevadila jim ani rozbahněná trať. Díky za účast.

fotky zde a výsledky na velkakunraticka.cz

Blesk se velmi úspěšně představil na "sprintové" Smíchovské regatě, pořádané k 90-tinám klubu VK Smíchov. Medaile sbírali mladší žáci, starší žákyně i žáci a také dorostenci a dorostenky. Krásným završením regaty bylo pak vítězství dorostenecké osmmiveslice.